• +381 (0) 38 220 220
  • +49 (0) 180 30 30 30 6
  • +41 (0) 44 315 59 59
  • +43 (0) 13 19 10 74
agent login

Për Hotelin

Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh,4 km nga Beleku. Koha e transferit: rreth 20 minuta.

Akomodimi: Kompleks i ri hotelier dhe tepër luksoz. I vendosur në një strukturë interesante ndërtimi e cila pasqyron pafundësinë e nivelit të cilësisë dhe të shërbimit. I ndërtuar në një pyll pishash prej 100.000 m², hoteli disponon disa njësi katërkatëshe banimi me gjithsej 591 dhoma dhe 14 vila. Në dispozicion janë recepcioni me lobidhe 2 lobi-bare, ashensorë panoramik, me  restorantin madhështor kryesor që ka edhe zonën për joduhanxhinjtë, me 6 restorante A-la carte, disa bare, Café Wien, salla konferencash, dyqane, floktar, pishinë të mbuluar me pjesën e veçuar për fëmijë, xhakuzi dhe amfiteatër. Në oborr pishina e madhe (3.500 m²), pishina gjysmë olimpike, Jacuzzi, një pishinë tjetër me rrëshqitëse uji, ta-rraca për rrezitje dhe një ishull i vogël me një pool-snackbar.

Plazhi: Plazh i gjerë dhe i pjerrët me
rërë. Çadrat e diellit, shtretërit, mbu-lesat dhe peshqirët pa pagesë, në plazh dhe në pishinë.

Dhomat: Të pajisura me banjë dhe dush/WC, tharëse flokësh, pasqyrë kozmetike, mantel dhe pantofla ba-nje, kanape, telefon me lidhje të direkte, TV/Sat me kanale muzikore, internet, minibar, kasa fortë, dysheme të shtruar me tepih, rregullator klime (qendrore) dhe ballkon. Pamja nga deti sipas çmimit të paguar.

Shërbimi: A la carte All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 7 fusha tenisi (me dyshe-me hiri), reketë dhe topa tenisi, futboll të vogël, basketboll, volejboll pla-zhi, pingpong, surfim, katamaran (të dyja me licencë), kanu, anije me pe-dale, qendër fitnesi, aerobik, saunë, banjë turke, banjë avulli dhe xhakuzi. Me pagesë: dritat për fushën e te-nisit, kurs tenisi, loja me birila, huazim biçikletash dhe masazhi. Argëtimi Pa pagesë: pikado, bilardo, qasje në internet, diskotekë, kthina për TV satelitor, kinema, animaci-on gjatë tërë ditës me programe të mbrëmjes dhe muzikë Live. Me pagesë: PlayStation, internetcafe.

Wellnes: Wellness & Beauty Center me një hapësirë prej 3.500 m² ofron shërbime të shumta si banjë me ujë shkumëzues, terapi aromatike, terapi uji, kthina e borës, shiatsu dhe masazhe të ndryshme.

Fëmijët: Pishinë e vogël fëmijësh me një rrëshqitëse uji.Miniklub (për fëmijët 4 -14 vjeç), bufeja e fëmijëve, animacion për fëmijë, dhomë lojërash, sheshi i lojës, mini-disko. Këndi për foshnje, babyphon (pa pa-gesë). Dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

Calista Luxury Resort

All Inclusive

Spektakular!

100%

rekomandimi i mysafirëve

5.0

vlerësimi i mysafirëve

Hotel tepër luksoz me cilësi të lartë të shërbimit.

nga

Përparësitë tuaja

  • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashë
  • Pasdite snack, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, su­pë mesnate dhe sendviç, bufe dreke dhe mbrëmjeje
  • Të gjitha pijet freskuese si dhe pijet lokale dhe pjesërisht të importuara alkoolike gjatë 24 orëve
  • 5 restorante A-la carte (me kuzhinë italiane, turke, të Lindjes së Largët dhe të Amerikës së Jugut, si dhe specialitete peshku me paralajmërim)
  • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë
  • Shërbim dhome nga ora 02.00 deri në orën 07.00

Keni nevojë për ndihmë

Ekipi ynë është në shërbimin tuaj 24/7 t'ju ndihmojë me të gjitha nevojat apo pyetjet tuaja

+381 (0) 38 220 220
+49 (0) 180 30 30 30 6
+41 (0) 315 59 59